4 Ocak 2015 Pazar

Cem Dinlenmiş: Her Şey Olur 2014

Cem Dinlenmiş adını çoğumuz Penguen dergisindeki işlerinden biliyoruz. Ama Dinlenmiş'in üretkenliği bununla sınırlı değil. Yurt dışında da adını duyurmuş bir sanatçı o. Çalışmaları bütün dünyada ilgiyle takip ediliyor.


Ama biz yine dönelim onun "Her Şey Olur" serisine. Cem Dinlenmiş’in yazı ve çizgileriyle, 2014’te ülkenin başına gelen “her şey”i anlatan “Her Şey Olur 2014”, Aralık ayında okuyucuyla buluştu. Dinlenmiş’in, haftanın gündem yaratan gelişmelerini birbiriyle ilişkilendirerek resimlediği aynı adlı köşesinden derlenen “Her Şey Olur 2014” tüm yılı özetleyen, sıkıştırılmış bir 2014 kitabı.

Yılın en çok konuşulan konularının yanı sıra, kenarda köşede kalmış gelişmelerini de es geçmeyen bu çizgi almanak, okuyucuya ülke gündeminin karmaşası içinde sıradanlaşan politik ve toplumsal gelişmelere dair alternatif bir okuma vaat ediyor. Serinin bir önceki albümünün kaldığı yerden, geçen yılın Aralık ayından başlayarak yıl boyunca olan biteni haftalık olarak özetleyen “Her Şey Olur 2014”, 52 köşenin yanı sıra çizerinin notlarını ve eskiz sayfalarını da içeriyor.


Benim gibi Almanak sevenlerdenseniz kaçırmamanız gereken bir kitap var karşınızda.  “Her Şey Olur 2014”, klasik almanakların iç karartıcı havasından uzak, renkli ve eğlenceli bir kaynak.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

teşekkürler beğenerek okuyorum

mrXL dedi ki...

okunacaklar listemizde olan bir eser :) teşekkürler paylaşım için