6 Kasım 2014 Perşembe

Öneriler

1.     Fazıl Say’ın ilk bestesinden bu yana solo piyano için yaptığı çalışmalar “Say Plays Say” CD’si ile dinleyicilere ulaştı. Çoğunu iyi bildiğimiz eserleri topluca dinleyebilmek için müthiş bir fırsat. İyi, temiz kayıtlar ve damıtılmış bir icra.


2.     Zorlu PSM artık prodüksiyona da el attı ve Talimhane Tiyatrosu’nun harika kadrosuyla bir araya geldi. “Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş” eğlenceli bir müzikal. Lerzan Pamir ve Mehmet Ergen’in ortaklaşa rejilerinde, altı yetenekli oyuncu/müzisyen izleyenlere şapka çıkarttırıyor. Ancak kişisel alkışlarım oyunun şarkı sözlerini Türkçeleştiren Zeynep Talu’ya gidiyor.


3.     Zorlu PSM’ye gidince, benim gibi sihir meraklılarını heyecanlandıracak bir gösterinin reklamıyla karşılaşıyorsunuz. “The Illusionists” 13-16 Kasım tarihleri arasında dünyanın en iyi yedi sihirbazını bir araya getiriyormuş. Bekleyip göreceğiz.


4.     Haftanın merak ettiğim konseri Salon İKSV’de gerçekleşecek. / Kasım’da Gaye Su Akyol ve Bubituzak sahnede olacak. Hem “Develerle Yaşıyorum” diyeceğiz hem de Ali Güçlü Şimşek, Görkem Karabudak ve Emrah Atay üçlüsüyle alaturkadan rock’a kulaç atacağız.


5.     Pink Floyd’un yeni albümü “The Endless River” için dijital ortamda sipariş verenler 10 Kasım’ın gelmesini bekliyor. Ortada Pink Floyd mu kaldı diyenlerle, ne çalsalar kabulümdür diyenlerin tartışmalarına hazır olun.


Hiç yorum yok: