10 Şubat 2013 Pazar

Merakla Beklediğim "Gitarlı" Albümler

Böyle bir başlığın altında uzun bir liste olacağını tahmin etmek güç değil. Eski usul üstatlardan yeni sedalara, yeni albümlerini ya da kayıtlarını dinlemek istediğim çok isim var. Gitar ağırlıklı albümler beklentisini listelediğimizde hep bir eksik kalacaktır zaten. Ben şimdilik Total Guitar dergisinin küçük haberini merkeze alıp "pek yakında" listesini masaya yatırıyorum.
 
1. Alice in Chains: Gitaristler Jerry Cantrell ve William Duvall. Cantrell, alışık olduğumuz sedaların içinde yine de benzersiz bir hava bulacağımızı iddia etmiş. Göreceğiz...
 
2. Tool: Adam Jones sevenler için bekleyiş sona eriyor. Yedi yıllık bir aradan sonra yeni stüdyo albümü. Daha ne denir ki?
 
3. Pearl Jam: Gitarlarda müthiş üçlü var; Mike McCready, Stone Gossard ve benzersiz Eddie Vedder. Ama sadece gitarlardan konuşmayalım, basta kapı gibi Jeff Ament var. Heyecanlı bekleyiş 2013'ün sonuna kadar sürecek.
 
4. Dream Theater: "A Dramatic Turn of Events" turu bitti. John Petrucci sevenler için yeni sesler duyma zamanı.
 
5. Black Sabbath: Ozzy, Geezer ve Toni geliyor. Hem de Rick Rubin desteğiyle. Riffler Lordu Toni Iommi yine döktürecek mi bilemiyorum. Ama heyecan verici bir bekleyiş olduğu kesin.
 
6. Queens Of The Stone Age: Josh Homme ile Fransa'da tanışmışlığım var. Öyle uzun ve koca elli ki gitar elinde küçücük kalıyor. Troy Van Leeuwen ile yollarda. Albüme konuk olacak isimleri sıralamak yeterli. Trent Reznor, Dave Grohl ve kurucu üye Nick Oliveri.

2 yorum:

bora dedi ki...

gitarlı, farklı bir albüm:

Bora Çeliker - Borabook (feat. İmer Demirer, Burak Bedikyan, Eric Revis & Ted Poor)

Arzu ederseniz size cd ulaştırabilirim ve ya mp3 olarak indirebilmeniz için link gönderebilirim.

not: lisedeyken blues, rock müziklerin yanı sıra Seattle'dan çıkan yeni sound'u da takip ediyordum. Alice In Chains'in Dirt albümü çok özeldi benim için.

saygılarımla,

bora çeliker

Mert dedi ki...

Burayı yaklaşık olarak beş dakika önce keşfettiğim için üzgünüm, ama kelimenin tam anlamıyla "benlik" bir blog bulduğum için de sevinçliyim! Yazılarınız ne kadar kaliteli, güzel ve pırıl pırıl. Evet, parlıyor. "Okuyun beni!" diyor. Aslında yazılarınızın böyle olması pek şaşırtıcı değil. Neyse, bundan sonra sıkı takipçinizim. Saygı ve sevgilerimle! :)